dr Aleksandra Borowicz

Przewodnicząca

Adiunkt w Katedrze Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego Uniwersytetu Gdańskiego.  Specjalizuje się w tematyce zagranicznych inwestycji bezpośrednich oraz ekonomiki integracji europejskiej. Posiada doświadczenie w aplikowaniu i realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.  Członek eksperckiej sieci Team Europe przy Komisji Europejskiej powołany na lata 2019-2024.  W latach 2019-2021 była kierownikiem studium podyplomowego „Pozyskiwanie, realizacja i rozliczanie projektów europejskich” prowadzonego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2005-2010 pracowała w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Autorka i współautorka publikacji z dziedziny zagranicznych inwestycji bezpośrednich oraz integracji europejskiej.