VIII OKN "Od stereotypów do nienawiści. Hejt w perspektywie interdyscyplinarnej” - zaproszenie

Szanowni Państwo,

Wydział Prawa i Bezpieczeństwa Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej wraz z Polskim Stowarzyszeniem Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA) oraz pozostałymi Partnerami zapraszają do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Od stereotypów do nienawiści. Hejt w perspektywie interdyscyplinarnej”, która odbędzie się w dniach 06-07 grudnia 2024 r. w Gorzowie Wielkopolskim.

Przedmiotem konferencji jest natura przestępstw motywowanych uprzedzeniami, a jej celem – stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów i dobrych praktyk w zakresie budowania inkluzywnego społeczeństwa i zwalczania przejawów nietolerancji i dyskryminacji oraz wypracowanie rekomendacji w tym zakresie.

Zaproszenie do udziału w konferencji kierujemy do naukowców reprezentujących różne dyscypliny naukowe, przedstawicieli organizacji pozarządowych, organów władzy i mediów oraz studentów.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNWwFWBQKSKCUiAQJQSKsfav8F7zLEN_SdbPaea-4R0K8KQQ/viewform  do dnia 15 października 2024 r.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: aszczerba@ajp.edu.pl  lub krzysztof.wasilewski@tu.koszalin.pl.

Organizatorzy przewidują możliwość opublikowania referatów wygłoszonych podczas konferencji w punktowanym wydawnictwie/czasopiśmie.