dr Artur Adamczyk

Członek Zarządu

Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce; absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (Stosunki Międzynarodowe); Adiunkt w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego (CEUW), redaktor naczelny kwartalnika naukowego „Studia Europejskie - Studies in European Affairs” wydawanego przez CEUW. Specjalista ds. stosunków międzynarodowych w zakresie europeistyki. Główne obszary zainteresowań badawczych: system instytucjonalny Unii Europejskiej, proces decyzyjny w UE, polityka zagraniczna i bezpieczeństwa UE (wymiar śródziemnomorski). Visiting Professor na wielu uniwersytetach europejskich; uczestnik wielu projektów badawczych. Wykładowca przedmiotów: Instytucje i funkcjonowanie UE, Proces decyzyjny i lobbing w UE, Polityki zagraniczne wybranych państw europejskich.

Autor, współautor i redaktor ponad 80 publikacji, w tym książek: „Balkan Ambitions and Polish Inspirations – Experiences, Problems and Challenges” (2022), „EU Facing Current Challenges, Opportunities, Crisis & Conflicts”, (2019), The European Unia i Polska. Problemy i osiągnięcia (2015); Wprowadzenie do studiów europejskich: nowe podejście do jednoczącej się Europy (2013); Polska i Turcja w Europie – doświadczenia i wyzwania społeczne, gospodarcze i polityczne (2013).